BiH golovima Rahmanovića i Stevanovića vodi protiv Lihtenštajna sa 2:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon prvih 45 minuta utakmice sedmog kola kvalifikacija za EP protiv Lihtenštajna u Vaduzu vodi sa 2:0.

Golove su postigli Amar Rahmanović u 13. i Miroslav Stevanović u 41. minuti.

Nogometaši BiH od prve minute imaju terensku inicijativu i stvaraju prilike, od kojih su dvije uspjeli da realiziraju.

U 13. minuti Pjanić je dobro uposlio Džeku čiji je udarac izblokiran, a odbijenu loptu povratnik u reprezentaciju Rahmanović šalje u mrežu i postiže prvi pogodak u dresu sa državnim grbom.

Isti igrač je u 20. minuti asistirao Stevanoviću ali je njegov pogodak nakon asistencije VAR-a poništen zbog zaleđa.

Do kraja poluvremena BiH je imala još nekoliko prilika preko Rahmanovića, Džeke i Demirovića, a u  41. minute dolazi do dugog gola. Stevanović je ovaj put izbjegao ofsajd i na centaršut Demirovića utrčao u peterac te iz 'mrtvog' ugla pogadio mrežu.

BiH je meč u Vaduzu počela u sastavu: Šehić, Kolašinac, Hadžikadunić, Barišić, Dedić, Cimirot, Pjanić, Demirović, Rahmanović, Stevanović, Džeko.