Bez pobjednika u susretu Veleža i Intera

Fudbaleri Veleža u prvom pretkolu Uefine Konferencijske lige odigrali su u Sarajevu na stadionu Grbavici neriječeno 1:1 u susretu s predstavnikom Andore Interom d'Escaldesom.

Nakon što su doznali protivnika u Evropi, dojam je bio da su Rođeni imali dobar žrijeb, no na terenu je to bila sasvim druga priča.

Inter je bio u najmanju ruku ravnopravan protivnik, a Velež je posebno loše odigrao prvih 45 minuta. Strijelac za goste bio je Lopez Elo u 34. minuti susreta.

Nakon povratka s odmora Velež je odigrao nešto bolje drugo poluvrijeme, a do izjednačenja 1:1 Rođeni su došli u 65. minuti preko Alvesa Lucije, što je bio konačan rezultat utakmice.

Priliku da popravi dojam Velež će imati u uzvratnom susretu koji se igra 18. jula u Andorra la Velli.