Bez golova u derbiju Željezničara i Zrinjskog na Grbavici

U derbi susretu 19. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine Željezničar i Zrinjski su večeras u Sarajevu odigrali bez golova.

Prvi susret u proljetnom dijelu prvenstva, u kojem su obje ekipe ušle s novim trenerima, donio je podjelu bodova. Željezničar je nakon očajnih partija u prvom dijelu sezone gotovo potpuno izmijenio tim, ali je uprkos velikim očekivanjima navijača ostao bez pobjede. Izabranici trenera Brune Akrapovića trudili su se svih 90 minuta da obraduju svoje navijače koji su u velikom broju došli na Grbavicu, ali je aktuelni prvak BiH ipak uspio napustiti Sarajevo neporažen.

Prvo poluvrijeme proteklo je u otvorenoj igri, a obje ekipe imale su po dvije dobre prilike za gol. Prvo je Željezničar dva puta zaprijetio iz kontranapada, ali je golman Zrinjskog Marić dobrim intervencijama uspio sačuvati svoj gol.

U 20. minuti Amoah je istrčao kontranapad i pobjegao svom čuvaru te izašao sam pred Marića koji je odbranio njegov udarac. U sličnoj situaciji osam minuta kasnije našao se i Haračić, čiji udarac sa desetak metara brani golman Zrinjskog.

Do kraja poluvremena i gosti su imali dvije prilike, prvo u 39. minuti preko Bilbije čiji udarac je uspio izblokirati Radinović, a iz narednog kornera još jedna prilika za Zrinjski ali se Željezničar uspio spasiti.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko uzbuđenja kao u prvom dijelu, a najbolju priliku imao je Ovčina u 59. minuti, kada se ubacio iza leđa odbrane Zrinjskog, a onda neometan sa ruba peterca u padu iz voleja šutirao preko gola.

Danas su odigrana još dva meča 19. kola. Gošk je u gostima pobijedio ekipu Igmana iz Konjica sa 2:1, dok je Posušje savladalo Zvijezdu 09 sa 2:0. U prvoj utakmici ovog kola Sloga i Velež su u petak odigrali meč bez golova.

Derbi između Sarajeva i Širokog Brijega igra se u nedjelju od 13 sati na Koševu, dok isti dan kolo zatvaraju Borac i Tuzla City susretom koji se igra od 17.30 sati.