Bayern ubjedljiv protiv Kelna, Leipzig slavio protiv Stuttgarta
(Izvor: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

Fudbaleri Bayerna pobijedili su danas u gostima Keln sa 4:0, u 19. kolu njemačke Bundeslige. Strijelci za Bayern bili su Robert Lewandowski u devetom, 63. i 74. i Corentin Tolisso u 25. minutu.

Bayern je prvi na tabeli sa 46 bodova, šest bodova više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Keln je osmi sa 28 poena.

U narednom kolu, Bayern će gostovati Herthi, dok će Keln gostovati Bochumu.

U istom terminu, Leipzig je takođe u gostima pobijedio Stuttgart sa 2:0, golovima Andre Silve u 11. i Christophera Nkunkua u 70. minutu.

Leipzig je upisao osmu pobjedu u prvenstvu i sa 28 bodova zauzima sedmu poziciju. Stuttgart je 15. sa 18 poena.

U sljedećem kolu, Leipzig će dočekati Wolfsburg, dok će Stuttgart gostovati Freiburgu.

Union Berlin je na svom terenu pobijedio Hoffenheim sa 2:1.

Strijelci za Union Berlin bili su Andreas Voglsammer u 22. i Grischa Promel u 73. minutu. Hoffenheim je do pogotka stigao autogolom Tima Baumgartla u 16. minutu.

Union Berlin i Hoffenheim su na diobi trećeg mjesta sa po 31 osvojenim bodom.

Mainz je na svom terenu pobijedio Bochum sa 1:0, golom Justa Jerremyja u 48. minutu.

Mainz je deveti sa 27 bodova, a Bochum 11. sa 23 poena.

Wolfsburg i Hertha su odigrali neriješeno 0:0.

Wolfsburg je 14. sa 21 bodom, do je Hertha na 13. mjestu sa bodom više.