Bayern ubjedljiv protiv Bochuma, Borussia Dortmund pobijedila Werder u Bremenu
(Izvor: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Fudbaleri Bayerna iz Munchena pobijedili su danas na svom terenu Bochum sa 3:0, u utakmici 20. kola Bundeslige. Aktuelni prvaci Njemačke su poveli u 41. minutu golom kapitena Thomasa Mullera.

U drugom poluvremenu golove za Bayern postigli su Kingsley Coman u 64. i Serge Gnabry u 73. minutu iz penala.

Bayern je vodeći na tabeli Bundeslige sa 43 boda, a Bochum je na 15. mjestu sa 19 bodova.

Naredni meč Bayern igra na gostovanju protiv Borussije Monchengladbach, dok Bochum dočekuje Freiburg.

Borussija Dortmund je na gostovanju pobijedila Werder iz Bremena sa 2:0.

Golove za gostujući tim postigli su mladi engleski fudbaler Jamie Bynoe-Gittens u 67. i Julian Brandt u 85. minutu.

Borussija Dortmund je poslije pete vezane pobjede na drugom mjestu Bundeslige sa 40 bodova, dok je Werder deveti sa 27 bodova.

U sljedećem kolu tim iz Dortmunda dočekuje Herhtu, a Werder gostuje Eintrachtu.

Freiburg je na svom terenu savladao Stutttgart sa 2:1.

Chris Fuhrich je doveo goste u vodstvo u 30. minutu, da bi Freiburg preokrenuo golovima Vincenzoa Grifa u 60. i 84. minutu iz penala.

Gol koji je za Freiburg u 52. minutu postigao Ritsu Doan poništen je zbog ofsajda.

Freiburg je na četvrtom mjestu Bundeslige sa 37 bodova, a Stuttgart je na 16. mjestu sa 16 bodova.

Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Hoffenheim sa 3:1.

Robert Andrich je u šestom minutu postigao vodeći gol za goste, a potom su slijedili golovi Mousse Diabya u 47. i Adama Hložeka u 56. minutu.

Jedini gol za Hoffenheim postigao je Stanley Nsoki u 77. minutu.

Bayer je na osmome mjestu sa 27 bodova, dok je Hoffenheim sa novim trenerom Pellegrinijem Matarazzom produžio niz na deset uzastopnih mečeva bez pobjede, i zauzima 14. mjesto sa 19 bodova.

Mainz je na svom terenu bio bolji od Augsburga sa 3:1.

Lee Jae-sung je bio dvostruki strijelac u pobjedi Minza golovima 21. i 52. minutu, a Karim Onisiwo se u strijelce upisao u 24. minutu.

Gol za gostujući tim postigao je bosanskohercegovački fudbaler Ermedin Demirović u 28. minutu sa "bijele tačke".

Mainz je na 11. mjestu sa 26 bodova, a Augsburg je 13. sa pet bodova manje.