Bayern postigao sedam golova, jedan gol na preostale tri utakmice
(Izvor: EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS (DFL))

Fudbaleri Bayerna iz Minhena pobijedili su danas na svom terenu ekipu Bochuma sa ubjedljivih 7:0, u utakmici petog kola njemačke Bundeslige.

Bayern je, poslije početnog remija, vezao četvrtu uzastopnu pobjedu i sa 13 osvojenih bodova trenutno zauzima prvo mjesto na tabeli, dok je Bochum pretposljednji sa tri boda.

Leroy Sane je doveo Bayern u vodstvo u 17. minutu, deset minuta kasnije u strijelce se upisao Joshua Kimmich, na 3:0 je povisio Serge Gnabry, da bi Vassilios Lampropoulos u 43. minutu pogodio sopstvenu mrežu.

Ubjedljivu pobjedu Bayerna su u drugom poluvremenu potvrdili Robert Lewandowski u 61, Kimmich u 65. i Maxim Choupo-Moting u 79. minutu.

Na tri preostale utakmice u terminu od 15.30 nije bilo golova sve do 80. minuta kada je Florian Niederlechner doveo Augsburg u vodstvo protiv Borussije M'gladbach.

Tim golom Niederlechnera, Augsburg je na kraju i slavio na svom terenu i tako stigao do prve pobjede u novoj sezoni.

Augsburg je trenutno 11. na tabeli sa pet bodova, dok M'gladbach ima bod manje i nalazi se na 14. poziciji.

Na utakmicama Arminije i Hoffenheima, odnosno Mainza i Freiburga nije bilo golova.

Mainz je treći na tabeli sa deset bodova, Freiburg je peti tim lige sa bodom manje, Hoffenheim je deseti sa pet bodova, dok Arminija trenutno zauzima 13. poziciju sa četiri osvojena boda.