Barcelona ubjedljiva u pripremnom meču protiv Intera iz Miamija
(Izvor: Michael Reaves/Getty Images)

Fudbaleri Barcelone pobijedili su noćas u prijateljskoj utakmici u Miamiju lokalnu ekipu Intera sa 6:0. Katalonski tim je u vodstvo doveo Pierre-Emerick Aubameyang u 19. minutu, a šest minuta kasnije u strijelce se upisao novi igrač Barcelone Raphinha.

Do kraja poluvremena gol je postigao i Ansu Fati u 41. minutu, dok su u nastavku golove postizali Gavi u 55., Memphis Depay u 69. i Ousmane Dembélé u 70. minutu.

Barcelona je prošle noći potvrdila dolazak dosadašnjeg igrača Bayerna iz Minhena Roberta Lewandowskog. Poljski napadač je u katalonski tim došao u transferu vrijednom 50 miliona eura.

Naredni prijateljski meč u Sjedinjenim Američkim Državama Barcelona igra protiv Real Madrida u noći između subote i nedjelje.