Autsajder u 'grupi smrti' Mađarska remizirala protiv Francuske
(Izvor: EPA-EFE/Darko Bandic / POOL)

Reprezentacije Mađarske i Francuske remizirale su rezultatom 1:1 u utakmici drugog kola grupe "F" Evropskog prvenstva u fudbalu.

Utakmica je igrana na “Puskas areni” u Budimpešti pred više od 55.000 navijača.

U prvih 15 minuta utakmice igrali se nešto slabijim tempom, dok nakon toga Francuska prelazi u apsolutnu ofanzivu. Stvorili su Francuzi mnoštvo prilika, a igra se odvijala uglavnom na mađarskoj polovini terena. No, nikako nisu uspjeli doći do pogotka.

Začuđujuće je bilo šta je promašio Karim Benzema u 30. minuti utakmice. Nakon što mu je Kylian Mbappe petom maestralno ostavio loptu u kaznenom prostoru, napadač Real Madrida je nije najbolje zahvatio te je šutirao pored gola.

Par minuta kasnije, Mbappe odlično prolazi odbranu Mađara, no nije uspio poentirati. Priliku je imao i Paul Pogba, no ni njegov pokušaj se nije mogao okvalifikovati kao ozbiljna prijetnja po mrežu domaćina.

A, onda hladan tuš za “trikolore”, sjajna akcija Mađara u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a Fiola je pogodio za vodstvo 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Kada je izgledalo da se Mađarska dobro drži, sjajni Mbappe šalje loptu u kazneni prostor, ona se od mađarske odbrane odbija do Antoinea Griezzmana, koji pogađa za izjednačenje 1:1.

Mbappe je u nastavku imao nekoliko solidnih prilika ali nije uspio zatresti mrežu mađarskog golmana.

Promjene rezultata do kraja nije bilo, pa su Mađarska i Francuska podijelili bodove.