Austrija savladala Poljsku rezultatom 3:1
(Izvor: AA)

Fudbaleri Austrije savladali su selekciju Poljske rezultatom 3:1 u meču drugog kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj, čime je napravila dobar korak ka plasmanu u nastavak takmičenja.

Austrija i Poljska su odigrale odličan meč na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a pravdu na terenu dijelio je mladi turski arbitar Halil Umut Meler.

Gernot Trauuner je postigao gol u devetoj minuti meča i doveo Austriju u vodstvo, a u 30. minuti su Poljaci došli do izjednačenja golom Krzysztofa Piateka.

Austrija je u drugom poluvremena pokazala da je bolji takmac na terenu i golom Christopha Baumgartnera ponovo dolazi u vodstvo 2:1 u 66. minuti meča. Desetak minuta kasnije je iz jedanaesterca precizan bio Marko Arnautović i postavio je konačni rezultat 3:1 u korist Austrije.

Rivali Austrijanaca i Poljaka iz Grupe D Francuska i Nizozemska svoj meč drugog kola igraju večeras.

U posljednjem kolu će Austrija igrati protiv Nizozemske, a Poljaci će igrati duel sa Francuskom, a oba meča su na rasporedu 25. juna.