Atletico u Madridu remizirao s Manchester Unitedom, neriješeno i u Lisabonu
(Izvor: AA)

Večeras su odigrane posljednje dvije utakmice osmine finala Lige prvaka u kojima je Atletico u Madridu remizirao 1:1 sa Manchester Unitedom, a i Benfica i Ajax su odigrali remi 2:2 i najavili neizvjesne revanš duele.

Suočeni s kritikama zbog toga što ove sezone igraju ispod očekivanja, fudbaleri Atletico Madrida i Manchester Uniteda imaju podjednaku želju za prolazak u samu završnicu Lige prvaka jer time žele “spasiti“ sezonu.

Atletico Madrid je bolje otvorio meč i poveo golom kojeg je u 7. minuti postigao Joao Felix. Manchester United je do izjednačenja stigao u 80. minuti i to golom Anthonyja Elanga.

U drugom meču večeri u Lisabonu su se sastali timovi Benfice i Ajaxa. Bio je to izuzetno neizvjestan meč kojeg je bolje otvorio gostujući tim iz Amsterdama.

Dušan Tadić je doveo Ajax u vodstvo, da bi Sebastian Haller, prvo postigao autogol, a tri minute kasnije i gol protivničkoj ekipi za novu prednost Ajaxa. Za konačni rezultat 2:2 pogodio je Roman Yaremchuk.

Večerašnjim mečevima završeni su prvi ogledi osmine Lige prvaka, a revanš susreti se igraju narednog mjeseca. Manchester United će Atletico ugostiti 15. marta, kada i Ajax dočekuje Benficu.