Aston Villa slavila protiv Evertona
(Izvor: EPA-EFE/GARY DAY)

Fudbaleri Aston Ville pobijedili su danas na svom terenu ekipu Evertona sa 2:1, u utakmici drugog kola Premiershipa. Prvi gol na meču i prvi za Aston Villu u novoj sezoni postigao je Danny Ings u 31. minutu i taj rezultat od 1:0 stajao je na semaforu sve do finiša prvog dijela meča.

Aston Villa je u 86. minutu pogotkom Emilijana Buendije duplirala prednost i kada je izgledalo da je meč riješen Everton je samo minut kasnije smanjio autogolom Luce Dignea.

Do kraja meča je bilo uzbudljivo na terenu, bolje šanse je propustio Everton, ali je tim Stevena Gerrarda uspio da upiše prva tri boda u novoj sezoni.

Poslije poraza od Chelseaja u prvom kolu, Everton će prvi trijumf u novoj sezoni tražiti u narednom kolu kada će dočekati Nottingham Forest, dok će Aston Villa gostovati Crystal Palaceu.