Arsenal se pridružio Barceloni

Arsenal i Barcelona izborili su plasman u četvrtfinale UEFA-ine Lige prvaka.

Nakon poraza u prvom meču u gostima rezultatom 0:1, Arsenal je u revanšu osmine finala u Londonu savladao Porto istim rezultatom, nakon čega su se igrali produžeci. Jedini gol za Arsenal postigao je Leandro Trossard u 41. minutu.

U produžecima nije bilo golova, pa se prešlo na izvođenje penala, gdje je Arsenal bio efikasniji sa 4:2 i tako izborio plasman u četvrtfinale.

Poslije remija 1:1 u prvom meču, Barcelona je večeras pred domaćim navijačima slavila protiv italijanskog Napolija, rezultatom 3:1 i izborila plasman u četvrtfinale.

Golove za Barcelonu postigli su Fermin Lopez u 15. minutu, Joao Cancelo u 17. i Robert Lewandowski u 83., a strijelac za goste bio je Amir Rahmani u 30.

Ranije su plasman u četvrtfinale fudbalske Lige prvaka izborili minhenski Bayern, Paris Saint-Germain (PSG), branitelj naslova Manchester City te Real Madrid.

U srijedu su na programu preostala dva meča: Atletico Madrid – Inter (0:1) i Borussia Dortmund – PSV Eindhoven (1:1).