Arsenal pobijedio Manchester United
(Izvor: EPA-EFE/Andy Rain)

Fudbaleri Arsenala pobijedili su večeras na svom terenu u Londonu Manchester United sa 3:2, u utakmici 21. kola Premier lige.

United je poveo u 17. minutu golom Marcusa Rashforda, a izjednačio je Eddie Nketiah u 24. minutu. Bukayo Saka donio je prednost domaćima golom u 53. minutu, a šest minuta kasnije izjednačio je Lisandro Martinez.

Pobjedu londonskoj ekipi donio je Nketiah pogotkom u 90. minutu na asistenciju Martina Odegaarda.

Arsenal sada ima 16 pobjeda u ligi i prvi je na tabeli sa 50 bodova, pet više, ali i utakmicom manje od drugoplasiranog aktuelnog šampiona Manchester Citya.

Manchester United je u posljednje dvije utakmice bez pobjede, a poslije petog poraza zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 39 bodova, koliko ima i trećeplasirani Newcastle.