Alcaraz se plasirao u finale teniskog turnira na Olimpijskim igrama
(Izvor: Fena/Xinhua)

Španski teniser Carlos Alcaraz ostvario je uvjerljivu pobjedu protiv Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea sa rezultatom 6-1, 6-1, čime se plasirao u finale muškog teniskog singla na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine. Alcaraz, 21-godišnji osvajač Roland Garrosa i Wimbledona, dominirao je u ovom meču, završivši ga za samo sat i 15 minuta.

U svom prvom nastupu na Olimpijskim igrama, Alcaraz je postao najmlađi finalista od povratka tenisa na Olimpijske igre u Seulu 1988. godine. Tokom čitavog meča, izgubio je samo deset poena na svoj servis, dva puta oduzevši servis protivniku u oba seta, čime je dominirao polufinalom.

Alcaraz će se u borbi za zlatnu medalju susresti sa pobjednikom meča između Novaka Đokovića i Lorenza Musettija. Španac ima veliku šansu za zlatnu medalju, posebno jer nije izgubio nijedan meč na terenima Roland Garrosa od polufinala 2023. godine protiv Đokovića koji trenutno drži drugo mjesto na svjetskoj rang listi.

S obzirom na njegovu trenutnu formu, Alcaraz izgleda nezaustavljivo i teško će biti spriječiti ga da osvoji zlatnu olimpijsku medalju u svom prvom pokušaju. Ipak, potencijalni finalist Novak Đoković mogao bi biti izazov, jer srbijanski velikan želi dodati olimpijsko zlato u svojoj već blistavoj karijeri, s obzirom na to da mu je najbolji olimpijski rezultat bronza iz Pekinga 2008. godine.