Alcaraz odbranio titulu u Indian Wells
(Izvor: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO)

Španski teniser Carlos Alcaraz odbranio je prošle noći titulu na masters turniru u Indian Wellsu pošto je pobijedio Rusa Danila Medvedeva sa 7:6(5), 6:1. Alcaraz je do svog prvog trofeja od Wimbledonea prošle godine stigao poslije sat i 44 minuta igre.

On je osvojio svoju petu masters, a ukupno 13. titulu u karijeri. Takođe, postao je prvi teniser koji je odbranio titulu u Indian Wallesu otkako je Novak Đoković osvojio tri uzastopna trofeja između 2014. i 2016. godine.

"Imao sam mnogo nedoumica prije turnira. Nisam bio siguran da ću igrati najbolje što mogu zbog mog skočnog zgloba, ali sam se osjećao sve bolje i bolje na terenu poslije svakog meča", rekao je Alcaraz.

"Bilo je ovo zaista nekoliko teških mjeseci. Pobjeda na ovom turniru je bila veoma važna za mene, jer sam prevazišao prihičke i fizičke probleme. Pronašao sam sebe tokom ovog turnira", dodao je drugi teniser svijeta.

Medvedev je bolje počeo ovo finale, poveo je sa 3:0, ali je Alcaraz vrlo brzo vratio brake i izjednačio na 3:3. Prvi set je na kraju riješen u tie-brakeu koji je dobio Španac sa 7:5.

Alcaraz je na startu drugog seta poveo sa 3:0, da bi novim brakeom u šestom gemu stavio tačku na ovo finale.

Španac je na kraju upisao 25 vinera i imao 26 neiznuđenih grešaka, dok je Medvedev imao 11 direktnih poena i 23 neiznuđene greške.