ABA2: Borac bolji od Širokog u bh. derbiju

U susretu 9. kola regionalne košarkaške ABA2 lige u Novom Sadu sastala su se dva kluba iz Bosne i Hercegovine, Borac i Široki, a pobjeda je pripala Banjalučanima 74:68 (16:20, 19:14, 20:9, 19:25).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kome je Borac ostvario minimalnu prednost (35:34), ključnom se pokazala treća četvrtina koju je Borac dobio s 11 poena prednosti.

U posljednjoj minuti susreta uspio je Široki doći na samo četiri poena zaostatka, ali za više od toga nije bilo vremena.

Kod Borca najbolji je bio Amsal Delalić s 19 poena i 10 skokova, dok je kod Širokog najučinkovitiji bio Mateo Čolak sa 17 poena.

Nakon devetog kola Široki je treći na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 7-2, dok je Borac na omjeru 4-5.