U eksploziji u Adenu poginulo pet osoba

U eksploziji u Adenu poginulo pet osoba
(Izvor: Ilustracija)

U eksploziji u Adenu, u Jemenu, poginulo je pet osoba, među kojima je i dijete, a ranjeno 20.

Jemenski zvaničnici u izjavi za AA kazali su kako je eksplodirala naprava postavljena u kontejner u blizini tržnice.

Eksplozija se dogodila u vrijeme kada se tu nalazilo mnogo ljudi, a poginulo je pet osoba.

U hitnu službu bolnice pri ”Ljekarima bez granica” ranjeno je više od 20 osoba.

Jemenska vlada još uvijek nije uputila saopćenje, a niko nije preuzeo odgovornost za napad.

Husi koje podržava Iran, od septembra 2014. kontroliraju nekoliko područja u Jemenu, uključujući glavni grad Sanu.

Koalicione snage predvođene Saudijskom Arabijom od marta 2015. godine pružaju podršku jemenskoj vladi u borbi protiv Husa.

UN-ov specijalni predstavnik za Jemen Hans Grundberg saopćio je kako su jemenska vlada i Husi 2. aprila postigli dogovor o prekidu zračnih, kopnenih i pomorskih operacija na dva mjeseca.

U sukobima koji traju nekoliko godina poginulo je oko 377.000 ljudi. Jemen je jedna od najsiromašnijih zemalja u svijetu, a humanitarna kriza je dosegla zastrašujuće dimenzije.

federalna.ba/AA

Aden Jemen