Zvijezda 09 nakon preokreta savladala Tuzla City

Fudbaleri Zvijezde 09 su u okviru 28. kola WWin lige Bosne i Hercegovine danas u Ugljeviku savladali Tuzla City sa 3:2.

U duelu dvije ekipe sa samog začelja tabele slavili su igrači Zvijezde i to nakon preokreta. Tuzlaci su dva puta imali prednost, ali su domaći igrači u oba navrata brzo došli do izjednačenja, a u finišu i do potpunog prekreta.

Gosti su poveli već u 8. minuti preko Kobiljara, a šest minuta kasnije Zvijezda je uspjela da izjednači golom Salimana.

Na novi pogodak čekalo se do 70. minute kada ponovo gosti dolaze do prednosti. Hadžić je ubacio u peterac gdje se dobro snašao Pantelić i pogodio za 1:2. Minutu kasnije penal za domaći tim. Kobiljar je faulirao Vukoju u šesnaesetrcu, sudija je pokazao na bijelu tačku odakle je siguran bio Maksimović.

U 84. minuti Zvijezda je došla do preokreta preko Maksimovića koji je sa desetak metara pogadio za slavlje svog tima.

Zvijezda je tako došla do šeste pobjede i zauzima posljednje mjesto sa 20 bodova, dok je Tuzla ostala na pretposljednjem mjestu sa bodom manje od Igmana koji je deseti i sa kojim se sastaje u narednom kolu.