Željezničar pobjedom nad Tuzla Cityjem osigurao opstanak
(Izvor: Fena)

Fudbaleri Željezničara i Veleža upisali su pobjede u 30. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je na Grbavici pobijedio ekipu Tuzla Cityja sa 2:0. Tim koji s klupe vodi Dino Đurbuzović ubilježio je treću pobjedu u nizu kojom je definitivno osigurao opstanak u društvu najboljih, a na tabeli je sada preskočio i ekipu Širokog Brijega na sedmoj poziciji.

S druge strane, Tuzlaci se nalaze u gotovo bezizlaznoj situaciji s obzirom na to da zauzimaju pretposljednje mjesto na tabeli sa četiri boda zaostatka za Igmanom, ali i izuzetno težak raspored u posljednja tri kola.

Željezničar je dominirao većim dijelom utakmice i mogao je da ostvari i ubjedljiviji trijumf s obzirom na veliki broj prilika, ali je uz dobru igru domaćem timu nedostajala i realizacija.

Željezničar je poveo u 37. minuti. Al-Jaber je uposlio Krpića koji je izašao sam pred golmana Abdulahovića koji brani njegov šut, a odbijena lopta pogađa Hodžića i završava u mreži.

Pobjedu Željezničara ovjerio je Krpić u 68. minuti, nakon duplog pasa sa Štilićem.

Do kraja nije bilo promjene rezultata te je Željezničar došao do 11. pobjede u sezoni.

U drugoj današnjoj utakmici Velež je na svom terenu slavio protiv Posušja rezultatom 2:0.

Mostarci su ostvarili 14. pobjedu kojom su se učvrstili na trećoj poziciji na tabeli i došli nadomak plasmana u Evropu.

Velež je poveo u 16. minuti golom Dobra akcija Veleža, Mlinarića koji se dobro snašao nakon centaršuta Šturma i i pogodio za 1:0, dok je konačan rezultat postavio Haskić u 68. minuti.

Još jedan meč 30. kola igra se večeras od 20.30 sati kada se u hercegovačkom derbiju sastaju Zrinjski i Široki Brijeg.